NANULI BURDULI-TALIASHVILI

Urodziła się w 1960 r. w Tbilisi (Gruzja), w rodzinie gruzińskiego artysty plastyka Levana Burduli.

Ukończyła średnią szkołę muzyczną. Absolwentka Tbiliskiej Akademii Sztuk Pięknych, otrzymała w 1986 r. dyplom z wyróżnieniem.

Zajmowała się scenografią - w czasie studiów współpracowała ze Studenckim Teatrem Tbiliskiej Politechniki, reżyserowanym przez Irinę Bokuczawą, oraz z teatrem Satyry im. Czantladze w Tbilisi, wykładała rysunek, oraz tkactwo w Międzynarodowym Centrum Folkloru Gruzińskiego w Tbilisi. Od roku 1986 brała udział w wystawach zbiorowych w Państwowej Galerii w Tbilisi, oraz w Moskwie i Tallinie. Początkowo wystawiała tylko gobeliny, potem również malarstwo. 

Od 1995 r. mieszka i tworzy w Polsce. Wystawia swoje prace od 1996 r. w galeriach sztuki nowoczesnej. Zajmuje się malarstwem, ilustracją i grafiką komputerową.

W latach 2008-2009 prowadziła warsztaty malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Tbilisi.

Od 2006 do 2008 roku prowadziła warsztaty plastyczne na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Legionowie.

Od 2006 roku współpracuje z Fundacją Edukacji Międzykulturowej.

Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, Związku Gruzińskich Artystów Plastyków i Historyków Sztuki. Uprawia malarstwo i grafikę. Współpracuje z kilkoma wydawnictwami. Jest autorką licznych plakatów, ilustracji, projektów książek.

Ilustracje do podręcznika „Przyroda” (Wydawca Bakur Sulakauri)
Ilustracje do książki Brazylijskie Baśnie (Wydawca „Gorga”)
Ilustracje do książki „Tsisa i Lexso” M.Cereteli (Wydawca „Shemetsneba.ge”
Ilustracje do książki „Natvris Tvalo Mzisao” M.Ciklauri (Wydawca „Pegas”)
Ilustracje i opracowanie graficzne dla „Edipresse” Polska
Ilustracja do książki „Idzie Grześ” i „Dżońcio” Juliana Tuwima (EM SA).
Okładki do książek dla wydawnictwa MUZA S.A., Prószyński i S-ka
Ilustracje i opracowanie graficzne w czasopismach „FOCUS”, „WIEDZA I ŻYCIE”;
Ilustracje do podręcznika „Biologia dla liceum profilowanego.Cz.1” autorstwa E.Pyłki-Gutowskiej i E.Jastrzębskiej. (Wydawca „MAC”.);
oraz ilustracje i opracowanie graficzne w czasopismach dla dzieci „ODKRYWCA” (EGMONT POLSKA Sp. z o.o.), „Nasz Maks” („Movex”) i Encyklopedia Wiedzy „Wiem!” („Edipresse” Polska). 
Ilustracje do książki ,,Saga puszczy Białowieskiej” autor Simona Kossak.
Ilustracje do książki ,,Ewolucja od wielkiego wybuchu do Homo sapiens” Autor M.Ryszkiewicz. (Prószyński i S-KA).

Ilustracje dla książki : "Tales of a Toothmouse" Penny Swift, " Cici and Molly and The Secret Den" Kasia Brown, ISBN -13: 9781478171430 and ISBN-10: 147817143X,
"The Mango Tree" Annabell Liwingston ,"The Princess and the Pea " ,
"Anabana" Irma Malatsidze, Natia Janashia,
"Eternity Ritual" Mariam Tsiklauri ISBN 978-9941-9242-9-3
"Fairy Tale" Mariam Tsiklauri ISBN 978-9941-433-19-1 

Wykładała tkania gobelinów i dywanów wschodnich w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie.

Wystawy indywidualne:

W teatrze im. M.Tumanishvili w Tbilisi, Galeria Sztuki Współczesnej w oranżerij w Jabłonnie, Galeria „ Ogród” w Jabłonnie, w Warszawie w galeriach: „Galeria Prezydenta Miasta Warszawy”, Galeria „Luksfera”, „ ARKA”, „AD-HOC", ,,Forma & Colour”, „Flik” i Galeria „Otwarte Koło”; w Wiązownej: Galeria „Gorkis"; w Krakowie: Galeria „Kocioł Artystyczny" i Galeria „Wok''.Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.

Wystawy zbiorowe:

Zamek Ujazdowski Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie II Triennale Autoportretu im. Malczewskiego Radom, XXVII Międzynarodowy Jarmark Folkloru W Węgorzewie; III Triennale Plastyki "Sacrum" Częstochowa, XXXIII-Ogółnopolski Konkurs Malarstwa "Bielska Jesień".

Poza Polską:

Międzynarodowa Wystawa w Wenecji (Włochy); V Międzynarodowa Wystawa "Miniature Art" w Sztokholmie (Szwecja) – dyplom z wyróżnieniem honorowym; IV Międzynarodowa Wystawa Female Artstist's Art Annual; "We are Different"; Gallery "Art ADDICTION" w Sztokholmie (Szwecja) – dyplom z wyróżnieniem honorowym.