15. OLIVER PRIEBE - MALARSTWO - NIEBANALNIE - HAMBURG

OFERTA -WYSTAWY AUTORSKIE I TEMATYCZNE » 15. OLIVER PRIEBE - MALARSTWO - NIEBANALNIE - HAMBURG

Urodzony w Hamburgu w 1969 roku. Z wykształcenia jest socjologiem, choć studiowal również politykę, literaturę i historię. Od roku 1982 roku rugularnie rysuje olówkiem i dlugopisem. W tym czasie tworzy także pierwsze collage.

Od 1987 roku zaczyna malować farbami olejnymi na drewnie, następnie akrylem. Odkrywa wówczas i zaczyna malować pierwsze obrazy materiałowe ( drewno na drewnie ). Pracę z materiałami i środki stylistyczne przyswoił sobie całkowicie samodzielnie i z biegiem czasu rozwinął tę umiejetność.

W obrazach Olivera Priebe znalezć można zarówno cytaty literackie czy historyczno-kulturowe jak i sformułowania świeckie i banały z życia codziennego, nauki science-fiction. I tak przeciwieństwa w obrazie wykluczają się cześciowo, to stapiają w nową jedność. Spojrzenie  oglądającego kierowane jest na płaszczyznę nadrzedną, energetycznie wzbogaconą , ale też i abstrakcyjną.

Zastosowane środki stylistyczne collage, rysunku olówkiem i długopisem zapożyczone są  z życia  codziennego, jednocześnie wskazują na to co poetyckie , mistyczne i duchowe. Prace Oliviera Priebe nakazują zmianę perspektywy , odkrywanie nowych mozliwości w tym co pozornie znane i swojskie, sondują dla zabawy harmonię i odrzucenia oraz ogólne ramy ludzkiego istnienia. Spektrum jego wzorów jest przy tym szerokie, a pomysły na nowe obrazy Oliver Priebe czerpie praktycznie zewsząd. Kubizm , dadaizm i pop art wywarły tak samo wielki wpływ na dotychczasową twórczość co liczne filmy, muzyka i literatura.